shopkinlover1208 shopkinlover1208
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

write and evaluate an expression for the problem music lessons cost $20 per week. How much do 6 weeks of lessons cost?

Respuesta :

iydelgadillo iydelgadillo
  • 01-12-2020
120 just multiply 20 times 6
Answer Link
hannah1217
hannah1217 hannah1217
  • 01-12-2020
do 20 x 6, and that will equal 120 :)
Answer Link

Otras preguntas

how to i do 7/16÷(31/2÷1/2)
Tu as quels cours le jeudi matin?
amy wants to carpet a room that is 12 feet by 8 feet. how many square yards of carpet will she need to complete the room?
Graph the first six terms of a sequence where a1 = -10 and d = 3.
The section of the small intestine between the duodenum and ilium?
PLEASE HELP I GIVE THANKS
Aiden wrote a riddle: Five less than 1/5 times a number is same as the sum of the number and 1/3. Find the number
Which of the following was not an accomplishment of the emperor Trajanlegalized Christianity       built bridges, aqueducts and harbors       reduced taxes
Dalia has just enough money to buy either 6 pears and 20 oranges or 12 oranges and 11 pears. A pear costs $ 0.80. How much does an Orange cost ?
is a centimeter one tenth or one hundredth or a meter