eliroombesa6hannadi
eliroombesa6hannadi eliroombesa6hannadi
  • 03-10-2016
  • Mathematics
contestada

Your home phone company charges you by the minute. last month you used 125 minutes and your bill was $37.50. this month you used 175 minutes.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 06-10-2016
Guessing ur asking how much the bill was? Well divide 37.50 by 125. You get 0.3 so it's 0.30 cents per minute. So 0.30 times 175 is 52.5. So her bill this month was 52.50
Answer Link

Otras preguntas

I need help with this question
The equation shown has an unknown number. Blank divided by 3/7 = 7/15 Enter a fraction that makes the equation true
3 tons of cement cost $780.00. What is the price per pound?​
which pathogen by being the smallest is able to spread and infect the greatest number of hosts
Can someone just explain to me how to find “u” Thanks!
will mark brainliest and rate 5/5
The Challenger Deep: is the deepest known ocean trench was the bathyscaph manned by Walsh and Piccard is a submersible ship for deep-sea exploration is an exper
CAN SOMEONE PLEASE TRANSLATE THIS FOR ME?!! PLEASEEEE IM LITERALLY BEGGING
The last battle of the Civil War was the Battle of Palmito Ranch. Explain why it is significant.
At the end of your citation in MLA format, indicate what type of source you are citing, such as A. a book, the Web, a DVD, etc. B. a musical, an opera, a rock c