Seudónimo Seudónimo
  • 03-10-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate of a 13 ounce of package of pustachios cost $5.99

Respuesta :

carrah13
carrah13 carrah13
  • 03-10-2016
5.99 ÷13 =0.46
the unit rate is about 0.46 per ounce
Answer Link

Otras preguntas

The _______ system breaks down food, and the _______ system transports nutrients to the cells of the body.
20 points People disagree whether the United States should have gone to war against Mexico. Should the United States have declared war? Opinions Please The Unit
when Jefferson took office he did what
31+34=90-n 45+1=70-k 6×9=41+m
What is the diameter of a circle whose circumference measures 86 26/35? Use pi= 22/7
The Earth has four main seasons: winter, spring, summer, and fall. Which of the following is a cause of seasonal changes on Earth? The Earth rotates. The
The Panama Canal connects what two bodies of water?
which of these was a result of the treaty of Brest-Litovsk? A. The end of world war 1 B. Russia's withdrawal from the war C. The end of Austria-Hungrays war w
How do you put allele in a sentence
PLEASE HELP I GIVE THANKS