Samanthafrazier0403
Samanthafrazier0403 Samanthafrazier0403
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

Cans of corn are on sale at 10 for $4. What is the cost of 15 cans

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-11-2020

Answer:$6

10*1.5=15

4*1.5=6

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Into which modern country did the northernmost part of the inca empire extend
What is an advertisement?
Why are convection currents; why are they hotter and colder parts of earth
Do you think homeostasis is necessary at the level of a single cell ?
What was the name of the federal group that came to North Carolina to build schools to educate former slaves?
I choose D Which example is not a structural adaptation of a plant? A. protecting itself with thick bark B. attracting pollinators with bright colored flowers
what's the role of chemokines
Estimatingplease show all working out please!!don't use a calculator- topic is called estimating for a reasonThank you
Which describes the flow of energy in a food chain? A. grass → mouse → snake → sun B. mouse → snake → sun → grass C. snake → sun → grass → mouse D. sun → g
How would you describe current perspectives to someone who has no idea about our society?