C8harolindaKarlen
C8harolindaKarlen C8harolindaKarlen
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

what is the unit rate per bottle of 24 bottles of juice sells for $9.60

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 01-10-2016
9.60 / 24 = 0.40.......so the unit rate would be 40 cents per bottle of water
Answer Link

Otras preguntas

Ho does differentiation change an embryo as it develops
which areas were obtained after the revolutionary war?
How do you divide with a two digit number? Like 183 850 divided by 48.
Which is the correct solution set for 4x^2 +4x -3 = 0? (1) {2,-3}(2) {1/2, -3} (3) {1,2}(4) {1/2, -3/2}
what is the comparative and superlative of many, lazy, smooth, and rough
1. What are the next three terms in the sequence?-1 ,9 ,19 ,29 . . .A. 38, 37, 32B. 40, 51, 62C. 39, 49 , 59D. 38, 47, 562. What are the next three terms of the
What is the HCF of 2 x y and 6 x y?
From where did the first novel originate?
what is the farthest distance a human has ever been from earth?
a map has a scale of 2 in : 25 mi. The map shows a highway is 31 inches long. how long is the actual highway?