bdawson2009 bdawson2009
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

it cost me $46.80 to fill my 13 gallon gas tank what was the price of gas per gallon

Respuesta :

petionchardon
petionchardon petionchardon
  • 02-11-2020

Answer:

$3.6 each gallon cost 3.6 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Anyone know what to do for Punnett Squares?
how do I say I love exploring in French
ANSWER ASAP!!! The two-way table displays data collected from a random group of college students. Which statements are correct? (frequencies rounded to nearest
While performing a stunt, Danger Dog rides his motorcycle off the edge of a cliff with a velocity of 32 m/s. If the cliff is 45 m high, how far from the base of
What are big ideas we can connect with the Fall of the Berlin Wall?
Value of x (2x+43) (2x-3)
Can you guys help? It’s writing an equation of line given.
If a = 2 and b= -3, find the value of 2ab + 3b
More Punnett Squares.
he have to go school daily (how often)​