adaijaedwards12
adaijaedwards12 adaijaedwards12
  • 01-11-2020
  • Mathematics
contestada

Thais goes to the store and buys 23 muffins that cost 3 dollars each. She then buys 12 cakes that cost 18 dollars each. How much did she spendo
cakes?

Respuesta :

sitisyazana
sitisyazana sitisyazana
  • 01-11-2020

Answer:

216 I think this is the answer

Step-by-step explanation:

[tex]12 \times 18 = 216[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

Which question could the expression 1000/n answer? Let n = the number of gallons of gas used. How many miles per gallon did the car get driving 1000 miles? Let
Is it better to have PE first class or last class????and why???
At the beginning of the Industrial Revolution, from which group did the textile mills recruit most of their workers? A. women and children B. immigrant C.
I'm getting no help at all i have other things to do ._.
Uranium has 146 neutrons; therefore its mass number is which of the following?
How many justices are there on the u.s. supreme court?
The transfer of energy in fluids or gases is: Question 12 options: conduction convection radiation
F(x) =2x^3 +6 G(x) =-4x-1
A SIXTY-FIVE PERCENT OF CHILDREN IN A SPORT CLUB PLAY FOOTBALL. 70 PERCENT PLAY VOLLEY-BALL AND 75 PERCENT PLAY BASKET-BALL. WHAT IS THE SMALLEST PERCENTAGE OF
please help Evaluate -3exponent 3. -27 -9 9 27