Seudónimo Seudónimo
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

Four bottles of juice cost $68.40. What would be the cost of one bottle of juice?

A. $17.10
B. $18.30
C. $34.20
D. $71.14

Respuesta :

wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 03-10-2020

Answer:

17.10

Step-by-step explanation:

Take the total cost and divide by the number of bottles

68.40/4

17.10

Answer Link

Otras preguntas

Pleaaaase help You've learned about a few different countries so far this semester. Choose a country that you have studied and write a short paragraph in Frenc
Why were taxes an outgoing of conflict for the American colonists
The tangent ratio is used for _ triangles. acute Obtuse Right All
How do art and poetry reflect the artists or piers inner experience ?
Which may increase a person’s risk for joining a gang, despite location or background? A. Attending a poorly performing school B. Being exposed to media that g
What makes this excerpt from Oliver Twist by Charles Dickens an example of direct characterization? The elderly female was a woman of wisdom and experience; sh
Which of the following functions is graphed below?
What are the products of cellular respiration?OA. Glucose and ATPOB. Oxygen, carbon dioxide, and waterOC. NADPH and oxygenOD. Energy, carbon dioxide, and water​
How does the epithelium of the colon differ from that of the small intestine?
if the ratio of boys to girls in a class is 5-13 what is the ratio of girls to all the students in the class