bensjsjsjjssj bensjsjsjjssj
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

Peanut butter is selling $3.99 for a 23 ounce jar and $6.99 for a 60 ounce jar which size has the better (lower )cost per price per price ?

Respuesta :

lrc1416 lrc1416
  • 03-10-2020

Answer:

6.99 for a 60 ounce jar

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the inverse of the function f(x) = 2x + 1? H(x) = 1/2x - 1/2 H(x) = 1/2x + 1/2 H(x) = 1/2 x - 2 H(x) = 1/2 x + 2
ORDENAR DE MAYOR A MENOR a) -1, 3, 0, 2, -4 : b) 1, -10, 7, -9, -2 : c) 6, -3, 2, -1, -12 : d) 0, 8, -4, 2, -2 porfa
Sickle cell disease is a recessive trait which causes a deformation in red blood cells due to a mutation in the gene that codes for hemoglobin. Consider a fathe
Giving brainlist !!!!!
What is at the root of the Nepal, Bhutan, Maldives, and Sri Lankan cultures? A. family and religion B. family and friends C. family and social status
What did Andrew Jackson mean when he said the president must protect “the liberties and rights of the people and the integrity of the Constitution against the S
"A heart attack occurs when blood flow to part of the heart muscle is blocked, causing permanent damage to the heart muscle . T or F
For a galvanic cell to generate an electric current flowing from anode to cathode, what must be true
How were the rights of African Americans limited during the Reconstruction Era?
please show your work