peytonmarcum
peytonmarcum peytonmarcum
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

A 2-quart carton of pineapple juice costs 9.68. What is the price per pint ?

Respuesta :

bubbletrolz
bubbletrolz bubbletrolz
  • 03-10-2020

Answer:

544335=r445

Step-by-step explanation:

Answer Link
joejgovea
joejgovea joejgovea
  • 03-10-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

2 pints per quart

4 pints in 2 quarts

9.68 / 4 = $2.42

So the price per pint is $2.42

Answer Link

Otras preguntas

one of the most common uses of spreadsheet are
Why is there no chemical process that will break down carbon
what does "although the world is full of suffering, it is full also of the overcoming of it" mean??
the sum of three consecutive even number 282. find the three numbers
what is 7(x+2)=7x-10
Which part of the constitution is the basis for this diagram
Jill inherited 100 shares of gotech inc. Stock when her mother died on october 21, 2015; the fair market value of the stock was $20 per share. Her mother paid $
How does "What to the Slave is the Fourth of July?” relate to the Declaration of Independence?
What is the fourth term of the sequence 4, 8, 12, 16, 20, 24, . . .?
Compare optimal temperature and optimal pH for catalase to the physiological conditions of a cell.