litishastaten litishastaten
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

Maria bought 19 pounds of flour for nine dollars how many pounds of flour did she get per dollar

Respuesta :

disguisedmoth disguisedmoth
  • 03-10-2020

Divide money by pounds,

9/19

Price per pound of flour

$0.473

Answer Link
9hrunj 9hrunj
  • 03-10-2020

Answer:

cacluate it 19×9= ? hope thid helpeddddd

Answer Link

Otras preguntas

A car travels 15 kilometers west in 10 minutes. After reaching the destination, the car travels back to the starting point, again taking 5 minutes. What is the
what happened during the Russian revolution
jenna says that an example of homeostasis is when body temperature is maintained at about 37 C. Allen say homeostasis is when breathing rate increases along wi
When it comes to our health and the treatment of diseases, technology has had a effect?
What made americans cautious about playing too much power in the hands of a single ruler?
Doubling the sum of Steve's and Sophie's ages gives 38. If Sophie is 10 years old, how old is Steve? a. 4 b. 28 c. 14 d. 9
A _______ relationship exists between an employee and a supervisor.
The equation y = 16x 560 describes the number of calories in a recipe, where y is the total number of calories and x is the number of teaspoons of sugar added
what year did George Washington sail the ocean blue?
Which one of the following interspecies relationships has a negative effect on the abundance of both species? A. Commensalism B. Parasitism C. Predation D. Comp