OceanicModifications
OceanicModifications OceanicModifications
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

For every 1 jug of milk I buy, I Buy 3 boxes of Cereal. What is the unit rate?

Respuesta :

alina2189 alina2189
  • 06-10-2020
1 jug of juice for every 3 cereal boxes
Making a chart can help too!!
Answer Link

Otras preguntas

By age 65, what percentage of adults are grandparents?
I WILL GIVE YOU BRAINIEST, CAN YOU HELP ME In "Compulsory Voting: An Idea Whose Time Has Come," why does Hunter believe the United States should study the ele
The merchandise purchases budget depends on information provided by the sales budget. a. True b. False
Which career role is concerned with obtaining copyrights for songs or music scores?promotersbooking agentsmusic publishersmanagers
carrie is buying bulk candy for a high school fundraiser she buys 1000 candy bars for 350$ what is the unit cost pwe candy bar
Identify the sentence that uses the present tense correctly. A. My favorite relative is Uncle Georgie. B. During the coverage of a major​ hurricane, all the maj
Will somebody answer this problem please
What did the united states get as a result of the uss maine?
In chapter 96 of The Whale (Moby), how does Melville use the large vessels used to cook down whale blubber into usable oil as an object for wider meditation?
why people get restisis?