Gialynettemunoz Gialynettemunoz
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

If you have 6 donuts and they cost 2.70 what is the cost for one donut

Respuesta :

ricchad
ricchad ricchad
  • 02-10-2020

Answer:

0.45

Step-by-step explanation:

  2.70    

6 donuts

= 0.45 each donut

Answer Link
novaxlynn novaxlynn
  • 02-10-2020

Answer:

45¢ per doughnut

Step-by-step explanation:

You would simply divide

2.70 ÷  6 = 45

Answer Link

Otras preguntas

Is the function y = -7x + 4 linear or nonlinear? hi
if equal amounts of a 50% alcohol solution and a 20% alcohom somution are mixed, what percentage of the mixture is alcohol
6. The kids like to play games. a. sentence b. fragment
How would eating fruits, vegetables and whole grains instead of processed high-fat foods most likely affect a person's health The person's blood pressure levels
Can you please help me?
Which graph represents the solution to the inequality 11 sy-43? O 1 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 o --++ --+++++++ -35 -34 -
I think it’s A bit I’m not sure. Please help
1.Bacillus thuringiensis is a species of bacteria that produces a protein called as______ protein ​
16. Height is controlled by multiple genes. Just with this information, would you say this is a polygenic trait or a multiple allele trait? Explain why you chos
Scottie is testing to see if people who go to a lot of movies do better than average on the Verbal SAT (which has a mean of 500 and a standard deviation of 100