khdc khdc
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

Box of cereal contains 23.4 ounces. Cost $5.49. What’s the cost per ounce?

Respuesta :

zaviondydell56
zaviondydell56 zaviondydell56
  • 05-10-2020

Answer:

it 4.262295082

Step-by-step explanation:

you have to divid the ounces by the cost

Answer Link

Otras preguntas

What are adult stem cells
А. In dc Explain the changes in population size at each point marked on the graph below. Population Growth and Carrying Capacity Limiting factors the feed 六本木 A
I need help with this worksheet
Select the most appropriate missing words. He was very of the importance ________ of a healthy diet. .conscious .conscience .conserves You need to be more _____
Please help quickly-3 - x = -12What is x?r over 8 = negative 1 over 8What is r?n - (3) = 4What is n?​
What effect can distress have? Question 2 options: A constant feeling of peace A constant feeling of pressure An increased motivation to achieve
5x+x-3=3 this is the problem, thanks!​
QUÉ ES EL BASTA NUMÉRICO
help me please/Health​
1/2 + 3/4 I need to know what this is equal to? I am having a test in it.