velazquezp893 velazquezp893
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

6 dollars for 4 cans of tuna
​

Respuesta :

braden9180
braden9180 braden9180
  • 02-10-2020

Answer:

1.5 dollars

Step-by-step explanation:

Each can of tuna would cost $1.50, since you divide 4 into 6, giving you the unit price.

Answer Link

Otras preguntas

What causes the different climate zones on Earth?
what does the color red means
The length of a popcorn machine is 3/4 of it's height. What is the length of the machine?
What is the answer ???????????????????????????????
( 7x - 6 2/3) - ( -3x + 4 3/4)
BRAINLEIST ANSWER WILL BE GIVEN!!!! A small town surveyed 250 adults, 180 of whom were parents, about whether a park should be expanded. The results showed that
Round this number to the nearest whole number. 365,986.091
How do you do the math of 9.53 divided by 18
Which element does Not have to be cited in an academic paper ? A) a paraphrase from an interview B) a generally accepted fact C) another persons opinion D) a d
the value of y varies directly with x and y = 4.5 when x = 0.5. find y when x = 10