shaniap2008 shaniap2008
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

Lainey bought a set of 20 markers $6 what is the cost of 1 marker

Respuesta :

soapie2023
soapie2023 soapie2023
  • 01-10-2020

Answer:

$0.30

Step-by-step explanation:

because 6/20 is 0.30

Answer Link

Otras preguntas

How do you simplify x^3 y^3 / x^3^2
Complex fraction that simplifies into 1/4
All of the following are examples of extracurricular activities except: A. participating in a science lab after school. B. being a member of the school ch
if you arrange a group of numbers in order of size the middle number is called?
What was the primary reason Maryland was founded?
what is $3.99 rounded to the nearest penny
Jaycee but 8 gallons of gas for $31.12 write me equation relating the cost c to the number of gallons g of gas how much would jaycee pay for 11 gallons at this
The wisdom an author communicates about life through their story is the style theme tone logic
A science student makes the following statement: I think plants grow faster in acidic soil than they do in normal soil. Which part of the scientific process is
Which is the best strategy for overcoming low self-esteem?remove the sources of worry in your life commit to achieving your goals without fail focus on positive