jesid787
jesid787 jesid787
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

please please please help​

please please please help class=

Respuesta :

nashalia122
nashalia122 nashalia122
  • 01-10-2020

Answer:

x=±√​10​​​

Step-by-step explanation:

there is the answer hop you have a great rest of your day!:)

Answer Link

Otras preguntas

Please answer them the best way you can
A woodworker spends a total of 162 hours making 24 birdhouses. He spends the same amount of time on each birdhouse. How many hours does he spend on each birdhou
Which of the following has a value of 40?​
In the past year Ana has spent $7,440 on her rent what is the unit cost
What is the average temperature in the capital city of Lima, Peru? A- 18 degrees Fahrenheit B- 55 degrees Fahrenheit C- 65 degrees Fahrenheit D- 70 degrees F
mushroom cannot be keep in a division algae give reason​
Ishi bought a canvas and 8 tubes of paints for $24.95. If the canvas cost $6.95, how much did each tube of paint cost
Amino acids are JOINED together using water. What is this process called?
Which is NOT connective tissue? A. Bones B. Fat C. Blood D. Neurons
Someone pls help me I will make you brainly