animegirl72
animegirl72 animegirl72
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

Paul bought 12.8 pounds of apples at the farmer’s market.
Each pound of apples cost $1.65. How much did the apples cost

Respuesta :

luluchic42
luluchic42 luluchic42
  • 01-10-2020

Answer:

The apples costed $21.12.

Step-by-step explanation:

Each pound cost $1.65 & Paul bought 12.8.

Multiply $12.8 by $1.65 and you get $21.12.

Answer Link

Otras preguntas

What is the first amendment
Prompt Answer questions 1-8 in "Questions for Discussion" on pp. 777-78 of The Language of Composition. (2nd edition: Answer questions 1-8 on p. 410.) <<
Given the following diagram, which Segments are congruent ?
Why was the creation of the printing press essential to the spread of the Reformation?
Training is different from development, in that: Question 2 options: A. development focuses on the present, while training focuses on the future. B. training co
Karen earns $34,850 annually as an engineer. She single and supports her father. The state tax rate in her state is 3% of taxable income. What amount is withhel
I need help answering these questions.
help me please + brainliest
Which gas is increasing and what effect does it have on the earth?​
Who is the Democratic candidate for President?