Seudónimo Seudónimo
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

please help with this, thank you!

please help with this thank you class=

Respuesta :

andrewthorndara214 andrewthorndara214
  • 01-10-2020
A and in total for a is 7.00 dollars
Answer Link
BigDave237
BigDave237 BigDave237
  • 01-10-2020

Answer:

a) that would cost 7.00 pounds

b) two packages of the 2kg and one package of 1kg, and that would cost 6.70 pounds

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Nhu and Joseph are chasing each other around the park and wrestling in the grass. This form of play is called
Sofia bought a clothes iron that was discounted 15% off of the original price of $35. What was the sale price of the clothes iron?
Exercise 4-11 Computing net sales for multiple-step income statement LO P4 A company reports the following sales-related information. Sales, gross $ 245,000 Sal
someone help me please with this algebra problem
Anyone know this question?
What is the subject of a topic
Help please????????
Read the excerpt from "Tools of the Spymaster." James Jay's invisible ink did not become visible by heating. As he described it, his ink "would elude the genera
Thank you for the help!
in an examination 30% of the candidates failed in English and 35% failed in general studies and 27% failed in both subjects.if310 candidates passed in both how