elianajewels517 elianajewels517
  • 01-09-2020
  • Mathematics
contestada

102) Find the price of one marker if four
markers cost $11.36.
help asap please!!!

Respuesta :

sonyacihak7860 sonyacihak7860
  • 01-09-2020

Answer $2.84

Step-by-step explanation:

11.36 divided by 4

Answer Link
nbafanboy101
nbafanboy101 nbafanboy101
  • 01-09-2020

Answer:

$2.84 a marker divide $11.36 by the number of markers to get the answer $2.84

Answer Link

Otras preguntas

Please identify the irony and explain it
how many weeks and days are in a leap year?
Why did the u.s practice isolationism?
What do these pictures translate to? They are Nazi propaganda posters and I need to know the direct translation of the words contained within, however the font
The nurse is caring for mr. selfcart postoperatively. he is unable to feed himself and complete basic activities of daily living. the nurse does catheter care a
Solve. −1/2x+1/3>3/5 Drag and drop a number or symbol into each box to show the solution.
Who was the most influential supporter of communism in the 1800s? Charles Fourier Karl Marx Robert Owens Adam Smith
Why Did Taxes Elicit Such Strong Opposition from American colonist
Which is true 159.399>159.410, 11.0=11.000, 5.9 <5.899n 1,4036>1.7001
In pea plants, white seed coat is a recessive trait and gray seed coat is a dominant trait. Which offspring have a white seed coat?