brooklynodie84 brooklynodie84
  • 01-07-2020
  • Mathematics
contestada

Which is the better buy? 2-gallon jug of juice for $11.04 22-pint jug of juice for $26.18

Respuesta :

7947789
7947789 7947789
  • 01-07-2020

Answer:

2 gallon jug of juice for $11.04

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A piece of land is to be fenced and subdivided as shown to that each rectangle has the same dimensions. Express the total amount of fencing needed as an algebra
In one or more complete sentences, explain about vehicle maintenance and vehicle safety
5 objects in the bathroom that contain fluid ounces
The consideration of future consequences scale is intended to measure the extent to which an individual considers the future when making immediate choices. if t
What earned martin van buren the nickname “the little magician?
compare and contrast Hatha yoga to how other religions approach the concept of prayer.
Three cards are drawn all at once from standard deck of 52 playing cards what is the probability of selecting exactly two aces
Jerry`s___ cooking is the best! Mothers Mother`s Mothers`
Identify the rate that does not belong with the other three. Justify your response4.5 feet per second 112.5 in 25 seconds 86.4 feet in 18 seconds54 feet in 13 s
Any piece of data that can be used to support an assertion isA)evidence.B)a hypothesis.C)a conclusion.D)an observation.