rebealasgmailcom rebealasgmailcom
  • 02-09-2016
  • Mathematics
contestada

at the local grocery store a 16 ounce bottle of apple juice cost $3.20 what is the cost of the apple juice per ounce

Respuesta :

nobillionaireNobley
nobillionaireNobley nobillionaireNobley
  • 06-09-2016
1 ounce = $3.20/16 = $0.20
Answer Link
albertaretz27
albertaretz27 albertaretz27
  • 27-10-2019

Answer:

0.20

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

when gravity causes a huge amounts of rock or soil to be carried down a slope this form of erosion is referred to as a
You are standing 1 meter from a squawking parrot. If you move to a distance three meters away, the sound intensity will be what fraction of its original value?
What is 0.75 as a fraction in simplist form
What is 0.75 as a fraction in simplist form
Mario drew a model to represent one third of the space in his bookcase. how could mario draw a model to represent all the space in his bookcase.
During the evolution of life on Earth, the photosynthetic organisms initially responsible for raising atmospheric oxygen concentrations from less than 1 percent
true or false a trapezoid is a polygon, so all polygons are trapezoid. explain.
what other information do you need to prove triangle GHK is congruent to triangle KLG by SAS
What is the 50th term of the arithmetic sequence 4, 10, 16, 22, … ? Can someone explain this one?
THE EXPRESSION (TAN THETA) (CSC THETA) IS EQUAL TO?