boegrimmer
boegrimmer boegrimmer
  • 03-06-2020
  • Mathematics
contestada

please help meee it has time limit​

please help meee it has time limit class=

Respuesta :

karahwli
karahwli karahwli
  • 03-06-2020

Answer:

It is boxes of cereal and bags of pretzels.

Step-by-step explanation:

Boxes of cereal costs $3.95 per box and pretzels cost $3.59 per bag. This is because 15.8÷4= $3.95 and 10.77÷3= $3.59

Answer Link

Otras preguntas

Which living expense needs to be included in the budget of someone renting an apartment?A. taxesB. insuranceC. down paymentD. maintenance
A copy machine can make 500 copies every 4 minutes. How many MINUTES per copy?
Discuss four factors which hinders the development of one’s capabilities
According to the table below, which of these is a possible taxable income for a taxpayer filing with the Single filing status in the 28% federal income tax brac
At the Quidditch World Cup, Winky claimed she was in the Top Box to do what
Which is greater 28% 3/5 or 0.31
f (x)  =  3e x2 − 4x, 0  ≤  x  ≤  3
Which of these dairy products contains a healthy bacteria (also called "probiotics")? 1) Yogurt 2) Butter 3) Cheese 4) Ice cream
Henry bought snacks for his team's practice. He bought a bag of chips for $2.25 and a 5-pack of juice bottles. The total cost before tax was $9.95. How much was
HELP!!!!!!!! Whats 4x80x+1?