alanapbonilla
alanapbonilla alanapbonilla
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

Dan bought four candy bars for a total $24.96. How much did each candy bar cost? Thank you

Respuesta :

4804167154
4804167154 4804167154
  • 02-06-2020

Answer:

Each one is $6.24

Step-by-step explanation:

You have to divide 24.96 by 4

Answer Link

Otras preguntas

In what city will you find NASA’s headquarters for all piloted U.S. space projects?
What modern First Lady wore a bejeweled American Flag in her lapel on every Fourth of July? Pat Nixon, Jackie Kennedy, Hillary Clinton Betty Ford?
According to marginal analysis, you should spend more time studying economics if the extra benefit from an additional hour of study: a. is positive. b. outweigh
The numerical factor of a term. In 5x, the 5 is the coefficient. Identities Origin Exponent Coefficient
Who was the first woman to run for vice president on a major party ticket? a. Sarah Palin b. Geraldine Ferraro c. Patsy Mink
Two ratios (fractions) that are equal to each other.
When were fireworks first used in an official Fourth of July celebration?
d = √[( x₂ - x₁) + (y₂ - y₁)] Midpoint Formula Slope Form Distance Formula Quadratic Formula
what is the square root of 141?
Where does the Liberty Bell hang?