kimberlylabadie
kimberlylabadie kimberlylabadie
  • 05-05-2020
  • Mathematics
contestada

FIND THE UNIT RATE:

A 40 lb. bag of potatoes cost $24

Respuesta :

rojasadan366
rojasadan366 rojasadan366
  • 05-05-2020
Wdym by unit rate? I’m guessing u divide 40lb by $24
Answer Link

Otras preguntas

what is one thing that you know about George Washington?
THANKS AND BRINLIEST FOR CORRECT ANSWER! PLEASE HELP!?!?!?
Poll taxes were designed to: A. ensure elections were conducted fairly. B. enable all citizens to take part in elections. C. prevent poor African Americans from
Where are you most likely to find primary succession
What is one of the strengths of bar graphs? A. Bar graphs show percentage of a whole. B. Bar graphs show change over time. C. Bar graphs compare values of in
10 points!! PLEASE HELP, i am soooo lost. given that ​f(x)=x+7 and ​g(x)=sqrt(x-4), find ​(f-​g)(1​), if it exists. I got the answer 8-sqrt(-3) does this exis
Can you please send me an example for this question (15 ÷ 5 + 6 + 9) x 4 x 2 + 7
as improper fraction 2 1/2
If you notice that you have stopped getting mail, you should first a. contact the police to file a report. b. call your creditors to find out where your bills a
Match each expressions