rocky5345
rocky5345 rocky5345
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

Miranda charged $4.00 for 5 brownies. Give the unit rate in cost per brownie?

Respuesta :

bubbamoore012 bubbamoore012
  • 04-05-2020

Answer: .80 for each

Step-by-step explanation:

$4/5 = .8

Answer Link
JoyMark
JoyMark JoyMark
  • 04-05-2020

Answer:

$0.80

Step-by-step explanation:

Divide 4 and 5.

4/5=0.8

So, for each brownie, and the unit rate is $0.80.

Answer Link

Otras preguntas

find the following sum and prove your claim: (1*2)+(2*3)+..+n(n+1).
how do you work out 45.3x6 using grid method
What's the difference between Romanesque and Gothic style buildings?
What is the prefix of active
What's the difference between Romanesque and Gothic style buildings?
1. What is the value of the expression below? Please show work 3⁴+9= A.21 B.39 C.43 D.90 2. Which expression is equivalent to 5(d+1)? Please show work A.5d+5 B.
what does ich hoffe, dass Sie und Ihre Familie geht es gut
_ is 8% of 200, please help and show work, thanks
Cheryl has some oranges. She puts the oranges into p boxes of 3 oranges each and has 2 oranges left. Find the total number of oranges Cheryl has in terms of
4/3v^2x -5/6vx^3 what is this answer for algebra