chaseity23 chaseity23
  • 02-05-2020
  • Mathematics
contestada

Please help me solve this

Please help me solve this class=

Respuesta :

sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 03-05-2020

Answer:

  $0.75 per lemon

Step-by-step explanation:

Express the ratio on the left as a decimal:

  $3/(4 lemons) = $?/lemon

  0.75 $/lemon = ? $/lemon

  0.75 = ?

The unit rate is $0.75 per lemon.

Answer Link

Otras preguntas

Hunter drove 27 mi in h. How far will he drive in h at the same speed?
To what extent does industrialisation affect the poor
Identify the appositive phrase. Her car, a small two-door model, served her needs well.
70%of what number is 105
The food for dicot embryos is stored in the while food for monocot embryos is stored in the .
After the fall of the Mongol Empire, which city emerged as the new political and cultural center of Russia? (1) Moscow (3) Novgorod (2) Warsaw (4) Kiev
Doing too much active aerobics can often result in _____ . Choose one answer. a. overuse injuries b. muscle strains c. muscle sprains d. atherosclerosis
How do I thank you for the help?
how does the character of eurylochus serve as a foil to Odysseus in book 10??
give you 300 dollars if u get this right. you have my word The lifetimes of 20,000 light bulbs are normally distributed. The mean lifetime is 230 days. The stan