HaidynJoonie15
HaidynJoonie15 HaidynJoonie15
  • 04-04-2020
  • Mathematics
contestada

The school office ordered 24 boxes of pens. Their total cost was $19152. What was the cost of 1 box of pens?

Respuesta :

917006450984help
917006450984help 917006450984help
  • 04-04-2020

Answer:

one box costs $19152/24=$798

Answer Link

Otras preguntas

Sierra's swimming lessons last 1 hour 20 minutes.she finished her lesson at 10:50 am.at what time did her lesson start?
You invested $2,300 in a stock. Your account now has a value of $2,643. Your percentage gain on the investment (rounded to the nearest percent) was: a)0% b)5
PLZ HELP ASAP CIRCLES WILL GIVE BRANLIEST
How does the first stanza of "Mutability” reflect the idea expressed in this excerpt from "A Defence of Poetry”?
hey can you please help me posted picture of question
Given the function f(x) = x^3 + x^2 − 2x + 1, what is the resulting function when f(x) is shifted to the left 1 unit?
simplify 5p2 5p3?whats the answer
What is the effect called that controls how a slide element appears on the screen during a slide show in PowerPoint?
Answer please i dont wanna fail this test
It is against the law for a child under what age to ride in the open bed of a truck or trailer? 18 12 8 21