soniagutie07 soniagutie07
  • 01-04-2020
  • Mathematics
contestada

A case of 12 cans of pop cost 6.49$. What is the cost per can

Respuesta :

h22brown
h22brown h22brown
  • 01-04-2020
About $.54

Hope this helps :)
Answer Link
loramydawn
loramydawn loramydawn
  • 02-04-2020

Answer:

its really $77.88

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the volume of a rectangular box that has base area of 75 square inches and a height of 20 inches
what is 89 divided by 6 in long divison
If (x − 2)^2=49, then x could be ?
does gas have as definite or indefinite volume
How did the Romans rule differently from the Etruscans?
write a paragraph for me using these words: art critic and art historian
Cellular respiration involves a series of chemical reactions. Which of the following is a primary way that enzymes affect these reactions? A. They decrease the
Tatum weighs 47.39 kilograms.What is is her mass rounded to the nearest whole number?A.50 KilogramsB.48 KilogramsC.47.4 KilogramsD.47 Kilograms
a long distance telephone company charges a rate of 8 cents per minute or 90 cent mininum charge per call, whichever is greater. Find the cost in cents per minu
Maria exercises for 2 1/7 hours every Saturday. She runs for 1/3 of the time that she exercises. How much time does she spend running every Saturday?