jaidynjackson90
jaidynjackson90 jaidynjackson90
  • 05-02-2020
  • Mathematics
contestada

If 6 pounds of apples cost $3.36, how much does 8 pounds cost.​

Respuesta :

corih
corih corih
  • 05-02-2020
I believe the answer is $4.48
Answer Link

Otras preguntas

the water was pumped out of a backyard pond. what is the domain of this graph?
A woman named Harriet Miller comes before a judge in a pretrial hearing. She pleads guilty to the charge of stealing money. Under the Sixth Amendment, what's
BRAINLIEST FIRST ANSWERER! Please help
A. Military intervention B. Sanctions C. Diplomacy D. Humanitarian Aid
PLEASE HELP QUICKLY!! Look at the graph.
How many moles of lithium metal would need to react with excess oxygen gas to produce 4 moles of lithium oxide in the following reaction? 4Li + O2 → 2Li2O
Prehistoric stonehenge is one of the earliest examples of ______________ construction, in which two stones were set vertically and a third stone laid across the
Car is driving at the rate of 58km per hour. How much time will it take to drive for distance of 32 miles? REASON?
Which has a larger resistance a 60 w lightbulb or a 100 w lightbulb?
What did the United States gain as a result of the Mexican American War? A.)lots of trouble with Mexico B.)a lot of dead troops C.) new heroes Calif