iiomqemilyii
iiomqemilyii iiomqemilyii
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

What is the unit price if a package of 12 candy canes cost $4?

Respuesta :

simoneasimmons
simoneasimmons simoneasimmons
  • 03-12-2019

Answer:

$1 for every 3 candy canes

The drawing will help

Ver imagen simoneasimmons
Answer Link

Otras preguntas

Channing had been working for the lumber company for six years. He had taken extra shifts, arrived early, and trained new employees. Now that the position of a
what is the possessive noun for Ben Franklin
Which equation represents the relationship "3 more than a number is 7"
What is the distance between the points 8,3 and 8,-6
when where the landmasses first formed?
The epic poem of Beowulf combines elements of Pagainsim and chrisainty
The chemical balance in your stomach must stay within acceptable levels. If it doesn’t, you could develop indigestion. What chemical makes the interaction betw
What era marked the rise of Humans?
jonah wrote a 5 digit number on a piece of paper. he gave his friend Marbey these clues to find the number. the 4 is in the place that is ten times greater tha
What part of the brain controls language understanding?