brie23460
brie23460 brie23460
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Ribbon is sold at 3 yards for $6.33. Jackie bought 24 yards of ribbon for a project. How much did she pay?

Respuesta :

montanaherrera1984 montanaherrera1984
  • 02-10-2019

151.92

selling the twenty four yards at six dollars and thirty three cents 24 x 6.33 =

Answer Link

Otras preguntas

What is the Estimate 823 - 242
Calculate the ph of a buffer solution that contains 0.25 m benzoic acid (c6h5co2h) and 0.15m sodium benzoate (c6h5coona). [ka = 6.5 x 10–5 for benzoic acid]
(5a-2b+3c) + (-7a+9b-2c)
Decreased number of alveoli in the lungs leads to respiratory distress because:
What is the equation of a directrix of the parabola of x^2+ 4 x + 4 y - 4 = 2-0
What type of "time travel" did john herschel invent?
Hannah asks jin to babysit her daughter for five hours each on both saturday and then sunday. once jin declines, hannah asks jin to babysit for four hours on sa
How did the concept of liberty influence nationalism and revolution in Eastern Europe?
In the us government citizens play a key role in
Two houses are located 240 meters apart along the same road. Where should the school bus stop so that it is fair for the kids from both houses?