itzmejayjay12 itzmejayjay12
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Mathew bought 4 1/2 pounds of cantaloupe it for 10.13.What is the price in dollars of 2 pounds of cantaloupe?








Respuesta :

ollie1829
ollie1829 ollie1829
  • 02-10-2019
About $4.50 because 10.13 divided by 4.5 equals to about $2.25 so it’s per pound or so so 2.25 plus 2.25 is equal to $4.50 or I’m wrong
Answer Link

Otras preguntas

What is the most likely reason the population of these butterflies has been declining?
Solve for x: 5 − (x + 5) > −2(x + 4) (1 point) x > −8 x < −8 x > −18 x < −18
When two carbohydrates monomers are linked, what is formed
POR FAVOR ME AYUDAN CON ESTO PÁRRAFOS DE MÍNIMO 4 RENGLONES 1. como crees que va a ser el fin de año escolar 2. que se espera del fin de año escolar 3. como fue
The function of chlorophyll is to _____ make chloroplasts make sugar absorb ATP absorb energy
CAN ANYONE HELP ME WITH THIS QUESTION!!!!!??? The length of a string in yards is a function f(n) of the length n in inches. Write a function rule for this situ
Which government regulations could you avoid if you no longer had employees? Check all that apply. - Every business must maintain a business license. - Business
A drug that is illegal to use or possess is defined in your text as :
How were the earliest English attempts at colonization similar to and different from the Jamestown effort ?
which of the following terms would not be included in an explanation of figurative language