citysgirl citysgirl
  • 01-10-2019
  • Mathematics
contestada

Apples cost $3.45 per pound find the cost of 2.6 pounds of apples Solve this problem With multiplication​

Respuesta :

cheesyplaysmine
cheesyplaysmine cheesyplaysmine
  • 01-10-2019

Answer:

8.97

Step-by-step explanation:

3.45(2.6) = $8.97

Hope this helps you! :)

Answer Link

Otras preguntas

In an unfamiliar culture, the collectivist self is most likely to experience a greater loss of
White-collar crime in which a stockbroker makes repeated trades with a client's account in order to fraudulently increase his or her commissions is known as
Mandy runs 4 kilometers in 18 minutes. She plans to run in a 15 km race. How long will it take her to complete the race?
What is the prefix in the medical term Microbiologist A. Micro B. Mi C. Lst D. Bio
You buy 100 shares in a no-load mutual fund at its net asset value of $10. during the year, the mutual fund distributes $0.75 in dividends. you redeem the share
"how does one define intelligence?" is a question that would be of particular interest to ____________________.
A good posture is one that places that least amount of
What two regions of the U.S and Canada are similiar?
Douring a recent snowstorm, John measured the total snowfall accumulated at the end of each hour. He recorded his results in the table below Time Snowfall Total
After the eighth week of pregnancy, the developing offspring is known as