sinai59
sinai59 sinai59
  • 05-09-2019
  • Mathematics
contestada

Fred spends $3.15 on 4 1/2 pounds of peanuts. How much did he pay for each pound of peanuts

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 05-09-2019

Answer:

3.15/4.5 = .70 per pound of peanuts he paid for

Answer Link

Otras preguntas

What is the value of mza+mZb?a124°O345690°180°om​
Can someone help me with these pls :)
Even though the cause happens first, it always come at the beginning in sentences and texts? * True False
576 plants are to be planted in a garden in such a way that each row contains as many plants as the number of rows. Find the number of rows and the number of pl
Manuel made 5 identical necklaces, each having beads and a pendant. The total cost of the beads and pendants for all 5 necklaces was 30.50 . If the beads cost 3
Little Rock SD - My Next Building Equations to Solve Real-World Problems: Mastery Test Submit Test Select the correct answer. The length of a rectangular park i
need help on this asap
What was representation in South Carolina house
Which of the following Best describes the pelvic during a kneeling hip flexor stretch
The _________remarks by his co-workers hurt more than his boss' negative analysis.