RajhniRaxton RajhniRaxton
  • 04-09-2019
  • Mathematics
contestada

The peanuts cost 1.12 for 1 kilogram. How much does 7.4 kilograms cost​

Respuesta :

Sheyin
Sheyin Sheyin
  • 05-09-2019

Answer:

8.288 money

Step-by-step explanation:

1 kg --------> 1.12 cost

7.4 kg --------> 1.12*7.4

7.4 kg --------> 8.288 cost

Answer Link

Otras preguntas

what are the importance of crystallography in geology
Nectar in A Sieve 1. Why can't Rukmani and Nathan stay with their son Murugan in the city? He refuses to acknowledge them as his parents. He is too poor to pr
Please help on the question as attached by providing detailed steps. Tq​
que es una fracción decimal?
Can someone please give me the (Answers) to this? ... please ... I need help….
Read the first two paragraphs from the story Hummingbird and Heron: Many years ago, when the world was so young that the sun was still new in the sky, there liv
(3.6 × 10-5) ÷ (1.8 × 103) Give your answer in standard form.
What is the slope of the line that passes through the points ( − 5 , 6 ) and(−9,−6)? Write your answer in simplest form.
who likes the dreamsmp????
I’m struggling with this question need some help