trejohnson01 trejohnson01
  • 03-09-2019
  • Mathematics
contestada

Write a function rule that gives the total cost do) of p pounds of sugar if each pound costs $0.42.

Respuesta :

basketballgamer24680
basketballgamer24680 basketballgamer24680
  • 04-09-2019

Answer:

$0.42p

Step-by-step explanation:

$0.42 times p (however many pounds)= the cost of the sugar

Answer Link

Otras preguntas

symptoms of alcohol withdrawal
for any given gene, what ultimately determines which dna strand serves as the template strand?
Use a net to find the surface area of the right triangular prism shown below: Three rectangles next to each other with a width of 7 feet. The first and secon
ios 9.3 failed verification because you are no longer connected to the internet
another word for important
in general, the main goal of cloning is to include as many different genes as possible in a single cloning vector.
A laptop has a listed price of 693.95 before tax. If the sales tax rate is 9.5%, find the total cost of the laptop with sales tax included
the following figures show various stages during the life of a star with the same mass as the sun. rank the stages based on when they occur, from first to last.
A store is offering a 20% discount on all sales over $50. If you purchase a shirt and a pair of jeans for $62.50, what is the amount of the discount you would
how long does it take to become a physical therapist