meghan2332
meghan2332
05-05-2019
Mathematics
contestada
I don’t understand how to solve this
Respuesta :
odadgumit
odadgumit
05-05-2019
Answer:
Step-by-step explanation:
The answer is 7 Units.
The way to get this is by multiplying 4 x3
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 12+ )
Otras preguntas
Ahmad has $x. Abu has $5 more than Ahmad. Razak has twice as much as Abu. Together they have $175. What is the value of x?
1b) How will decisions about creating or collecting taxes be made?
Could you help please fill in: some, any, no or their derivatives. In the morning, his friends couldn’t find him .... . Finally, after many days, he returned t
What is the first step you should take if you come into contact with body fluid? O A. Flush the area with water. B. Take time off of work. . O c. Notify your su
At Super Grocery, strawberries cost $3.00 for 2 pounds. At Value Market, strawberries cost $4.00 for 3 pounds. What is the unit price of a pound of strawberries
can anyone help me write 4 sentences with 2 prepositions in it. i repeat.. TWO prepositions.
f(n) = 4n+10 f(n) = 4n+6 f(n) = 10n+4 f(n) = 10n - 6
Hi anyone turning work in on sunday :)
What were some of the achievements of Hammurabi?
a = b + rb, for r Please help me..