Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2019
  • Mathematics
contestada

Can someone help me..............

Can someone help me class=

Respuesta :

altavistard
altavistard altavistard
  • 04-05-2019

Answer:

The fourth answer is the correct one.

Step-by-step explanation:

It cost $12 to download 3 videos, which works out to $4 per video.

Thus, k = $4/video.

The fourth answer is the correct one.

The proportional relationship is y = ($4/video)x, where x is the number of videos downloaded and $4 is the unit cost per video.

Answer Link

Otras preguntas

In a population of deer in one year , six deer were born , five deer emigrated , three deer were killed hy predators , and one deer immigrated. What can be dete
Forensic scientists are trying to find an exact dna match to a sample left at the scene of a crime. the sample from the crime scene has both a 900 bp and a 260
What large bay separates greenland from baffin island?
Which expression is equivalent to sin(0.6ohm)?
I have a Brainliest
Solve the inequality 5x-7 < 2x-1
Please help ASAPPPPP
Trigonometry Help! I need help with the following
A scientist finds a foramina on a bone sample what can the scientist conclude
Joe and Scott equally share pizza. I f scoot eats 1/2 of his portion of the pizza, what fraction of the whole pizza does he eat