719729
719729 719729
  • 01-04-2019
  • Mathematics
contestada

Please help me please

Please help me please class=

Respuesta :

Sympathetic
Sympathetic Sympathetic
  • 01-04-2019

Answer:

The answer is Parson's Market.

Step-by-step explanation:

First you want to find out how much one pound costs.

For Parson's you take 11.34 and divide it by 6.

11.34 / 6 = 1.89

Then you take how many pounds you are trying to get (7) and multiply it by the price per pound (1.89)

7  * 1.89 = 13.23

Answer Link

Otras preguntas

Which sentence lists events in the cell cycle in correct order, from earlier to later? The chromosomes become longer and thinner; spindle fibers attach to the c
I really need help on #21 a-c thanks. :)
Why was the spread of Christianity to non-Jews significant? A. It helped Christianity emerge as a separate faith. B. It forced Christianity to evolve to meet fo
Leader of La Reforma
What is 2+2 I'm really am wondering
According to this excerpt from "I Wandered Lonely as a Cloud" by William Wordsworth, what does the speaker do when he is in a reflective mood? The waves beside
Statements such as always, everybody, and never are cue words for which of the following? A. emotional appeals B. overgeneralizations C. ethical concerns D.
How fetis 100 in inches
does anyone seriously know how to do these
eight friends share 2 pizzas equally. How much pizza does each friend get