jada5719
jada5719 jada5719
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Peaches cost $4.29 per pound. Find the cost of two and a quarter pounds of peaches.

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 04-02-2019
the cost of 2.25 lb of peaches is $9.65
Answer Link

Otras preguntas

Question is down below, best answer gets Brainliest! Good luck!
find the Range and Domain of the Binary relations
Journalize the following merchandise transactions. Mar. 1 Sold merchandise on account, $75,650 with terms 2/10, n/30. The cost of the merchandise sold was $4
Cuáles frases son ciertas sobre la celebración de San Fermín y sus actividades?
A 10-KG cart moving at 5 m/s collides with a 5 KG cart at rest and causes it to move 10 m/s. Which principal explains the result?
You work for a florist. Normally, it takes you 20 hours to assemble 10 flower arrangements. How long does it take you to assemble one flower arrangement?
How can you get coefficients that are equal for X? 3x + 2y = 12 6x + 3y = 21
If a firm increases its use of both operating and financial leverage, then you should expect the firm's: Multiple Choice asset beta to exceed its equity beta. b
What is the value of x​
Determine whether the sequence converges or diverges. If it converges, find the limit. (If an answer does not exist, enter DNE.) 1 2 , 1 3 , 1 3 , 1 4 , 1 4 , 1