donald1255 donald1255
  • 01-02-2019
  • Mathematics
contestada

jack brought 12 pet monkeys. if each monkey cost $45.99, how much money did he spend in all?

Respuesta :

nicoleh2015 nicoleh2015
  • 01-02-2019

Answer:

551.88 dollars


you have to multiply it by 12

Step-by-step explanation:


Answer Link
joshawabradley1
joshawabradley1 joshawabradley1
  • 01-02-2019

Answer:$551.88

Lol that's alot of Monkeys

Step-by-step explanation: $45.99 x 12 =$551.88

I just multiplied $45.99 and 12 together and my product (answer) was $551.88

Answer Link

Otras preguntas

Which is not a compound?
find the area of the prism ​
Aisha knit a total of 4 centimeters of scarf over 2 nights. After 9 nights of knitting, how many centimeters of scarf will Aisha have knit in total
Can anyone give me the awnser?​
If a string of Christmas lights goes out entirely when one light bulb burns out, the bulbs are connected in parallel with each other. True or False
giving brainlist to correct answer!
How far will 490 Joules raise a block weighing 7N?
If r=3 which is the value of (- 4r)/2 - 3r + 5 ?
The sales tax in the town where Amanda lives is 7%. Amanda paid $28 in sales tax on a new stereo. What was the price of the stereo?
PLEASE ANSWER ASAP !!!!!