2021hhallissey
2021hhallissey 2021hhallissey
  • 02-01-2019
  • Mathematics
contestada

which one is the better buy $3 and 2 refills $4 and 3 refills

Respuesta :

GodofThunder
GodofThunder GodofThunder
  • 02-01-2019

Answer:


Step-by-step explanation:

3 and 2

Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-01-2019

Well, for the first one, you would be paying 0.66 cents for each refill.

For the second one, you would be paying 0.75 cents for each refill.

So, the first option is better because it is cheaper.

Answer Link

Otras preguntas

definition of cordinate and cordination FAST ITS TIMED
MARKING AS BRAINLIEST LAST ATTEMPT! ( How did the constitution guard against tyranny )
Question 1 of 20 Which statement about 401(k) plans is true? A. You pay taxes on the 401(k) before the money is deducted from your paycheck. B. You can only con
how are yall so smart
What you think you know about the role of the court in your own words 5 sentences
Pleas I really need help I will make most Brainly
2.5 gallons of water are poured into 6 equally sized bottles. How much water is in each bottle
What percent of the world's energy comes from coal?
N2O6 is an example of an empirical formula. true or false
I really need help with this question