gtorres0209 gtorres0209
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

express $15 for 10 gallons as a unit rate

Respuesta :

rigo98 rigo98
  • 03-10-2018
15/10=$1.50 a gallon
Answer Link
paolapetrov
paolapetrov paolapetrov
  • 03-10-2018
$15 for 10 gallons
15/10=1.5
$1.5 per gallon
Answer Link

Otras preguntas

Yeast has many commercial uses in the production of ____. Select all that apply. Sodas Breads Fuels Wine
The solids are similar. Find the surface area S of the red solid.
If 24 pencils cost $1.20 then how much does one pencil cost?
How did Mau Mau try to gain independence for Kenya? A) He started a campaign of peace modeled after Ghandi in India. B) He used the tactics of murder and intimi
Dora bought cupcakes for her sister's birthday party. 20% of the 90 cupcakes had sprinkles on top. ​ How many cupcakes had sprinkles?
WHO WAS THE FIRST U.S. PRESIDENT TO LIVE IN THE WHITE HOUSE?​
How many blocks with dimensions of 1/3 x1 x1 can fit in a unit cude
When the war ended, the Treaty of Paris stated....?
The road was deserted, rain was falling, and we were lost. A clauses B phrases C words
What is the slope and the y-intercept of the line on the graph below?​