jonathgar1893 jonathgar1893
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

If you have $10 and bananas cost 80 cents per pound and apples are $1.40 per pound will you have enough money

Respuesta :

lil1220 lil1220
  • 03-10-2018
yes you will have enough if you're buying
one pound
Answer Link

Otras preguntas

Newtons third law of motion is also known as the law of ?
Why did president Washington want the United States to remain neutral
How did Alexander the Great rise to power and how did he spread Greek culture to other lands?
how might a scientist a determine  whether trait sex-linked by observing the offspring of several genetic crosses
State two ways in which a single-celled organism, such as amoeba, and a human body are alike?
Which of the following is formed at a collision zone?Continental rift valleyVolcanic island chainMountain rangeDeep-ocean trench
How did Alexander the Great rise to power and how did he spread Greek culture to other lands?
How did the depression affect women and children?
What is a group of organisms that look alike and can reproduce among their selfs ?
1.    How does the friction affect forward motion? Give an example. 2.    Describe two ways to change the frictional force between two solids surfaces. Change t