monae40
monae40 monae40
  • 02-10-2018
  • Mathematics
contestada

Need help ASAP with number 5

Need help ASAP with number 5 class=

Respuesta :

Alaris Alaris
  • 02-10-2018
Costs would be nine dollars for the lemons and four dollars for the sugar ($-13.00). You end up losing only fifty cents throughout, so you would have had to sell (.5×25=12.50) 25 cups to pay for all but fifty cents.

Answer is 25 cups
Answer Link

Otras preguntas

how many free states and slave states were there in 1848?
1/4 + 1/2 divided by 3/8 I need the answer IMMEDIATELY!!! or im gonna get grounded ;-;
PLEASE HELP ASAP!! I NEED THIS ANSWER NOW!!!
fill in the blank with the French equivalent of the word parentheses. Mon neveu ___ (lift weights). A. nage B. fait de la musculation C. court D. fait de
definition of atoms
i have a question where are babies made from
help me plz and god bless
1,)All of the following statements apply to World War II except: began with the German attack on Poland ended with the fall of the Berlin Wall ended September 2
Which transformations had to occur for the blue triangle to become the purple triangle? [Note: All rotations are about origin] A) rotated 180° then translated d
Help with spanishhhhh