zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 03-07-2018
  • Mathematics
contestada

If each iTunes song costs $0.99 and Wade bought 24 songs, how much was the total cost?

Respuesta :

JorisHogenbirk JorisHogenbirk
  • 03-07-2018

[tex]24 \times 0.99 = 23.76[/tex]
Answer Link
bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 03-07-2018
The answer would be  $23.76
Because $0.99 · 24 = $23.76
Answer Link

Otras preguntas

What is formed by cells working together?
What fact in the history of Joash is significant to the history of redemption?
Where did Barbara make an error in placement of a nutrient?
In a private company’s accounting system, inputs are what?
if one letter is chosen at random from the word combed, what is the probability that the letter chosen will be a "d"?
During the Civil War, it was legal in some states to own slaves, but not in others. It was argued when a slave was taken to a free state where slavery was not l
What laws formed the foundation for all future Roman law
What should be included in your first draft? A. The revised introduction and conclusion B. The details of research you've done C. The main idea and general supp
What were Two of the MOST important effects of the American victory in the War with Mexico?
Keyanna has 11 barbie dolls she gives Carrey 5 barbie dolls how many dolls does Carrey have now.