zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

At a hardware store, each wooden plank costs $3.57. How much do 12 planks cost?

Respuesta :

bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 02-07-2018
The answer would be $42.84

Because $3.57 · 12 = $42.84
Answer Link

Otras preguntas

If the president checks the legislative branch by vetoing a bill, what can the legislative branch do?
Find the distance between the points ( - 5, 5) and (-2, 3). Round your answer to the nearest tenth
What are the two reasons for technological revolution ?
Please help! i need 5 answers expect for the 1st one! 20 points
Which of the following best describes the algebraic expression 5(x + 2) - 3 ? A. Five times a number plus two minus three. B. Three less than five times a numbe
How did climate changes affect Ancient Americans?
Need help here please and thank you
Q23 In Hindu chronology, the longest time measure is a para. One para equals 311 040 000 000 000 years. Calculate this value in megayears, hours and in seconds.
It is exercise 6, please match them. These are the answers I have so far please let me know if they’re right. 1. b 2. c 3. d 4. e 5. a
which is an advantage of speaking