vanessa36 vanessa36
  • 03-03-2016
  • Mathematics
contestada

pete bought 12 gallons of gas for $19.56.what was the unit rate per gallon?

Respuesta :

Nina18020
Nina18020 Nina18020
  • 03-03-2016
19.56 ÷ 12= 1.63
Unit rate would be 1.63
Answer Link

Otras preguntas

The assertion that non formal institution have no role to play in the processing stage of the system theory is an empty rhetoric
Grease is applied to the moving part of machine. ​
Can anyone help me please? It’s important
The area between z=.34 and z=1.93
define Gross National Product​
What is the application of Gene Editing in Primary T Cells? Creative Biogene CRISPR/Cas9 Platform provides comprehensive gene editing services for various cell
Match each item to its description by selecting an object from each group. Not all the items will be used.
how to solve 8(y-7) in digits
State one reason why soil organisms need air
how does tariffs impact employment?