aboudiutah aboudiutah
  • 03-06-2018
  • Mathematics
contestada

Jackson bought 3 pounds of candies for $9.75 What was the price of these candies in dollars per pound?

Respuesta :

tufftoritogon
tufftoritogon tufftoritogon
  • 04-06-2018
9.75 dollars divided by 3 pounds equals 3.25 per pound
Answer Link

Otras preguntas

Which words in the sentence make up the appositive phrase? Mrs. Guerrero, the president of the historical society, is retiring next summer. A. Mrs. Guerrero
does 20 hundredths equal 2 thousandths
The sum of two numbers is 104 and one exceed the other by 10. What are the numbers?
Log4(6x-8)=3 Help please
Which words in the sentence make up the appositive phrase? The winner of the art contest was Tiffany, my youngest cousin. A. was Tiffany B. of the art contes
One of the heaviest rainfalls recorded in Greentown in a 24 hour period was 178.8 centimeters. If the rainfall was constant how many centimeters of rain fell du
A Coast Guard ship patrols an area of 125 square miles. The area the ship patrols is a square. About how long is each side of the square? Round your answer to t
-2 (x-7)=-(2x+5) solve for x
K stands for a whole number. K + 7 is greater than 100 K - 7 is less than 90 Write all the numbers that k could be. Please help me
What is a way a cell is put together called?